Globe Arcadia Longboard 36”

9,800.00 ден

The Arcadia in colour Black Maple/Chromeset comes in size 35.875″ x 9″ x 22.25″wb. Long wheelbase classic cruiser shape with no kick and bigger than average wheels. It is a Subtle W concave with rocker profile made of Resin-8 hard rock maple. It features 150mm Slant reverse kingpin trucks and 74mm 78a wheels. Clear griptape with top graphic.

Нема на залиха

Шифра: 170644 Категории: , , ,
Веб страницата dropin.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.