D Street Navaho Surfskate 32”

7,700.00 ден

Surfskates are the perfect way to feel like your surfing a real wave on concrete.
The Navaho Surfskate complete is fitted with a new truck which allows you to flow in and out of turns even quicker and with more ease.

Construction: 7 ply Hardrock Maple
Wheelbase: 17.5”
Trucks: NEW Surfskate Truck, 92A Bushings w/ 1/4″ Riser
Wheels: 65 x 50mm PU 83A HR
Bearings: Abec 7

Size: 32 x 10 IN

На залиха

D Street Navaho Surfskate 32”

7,700.00 ден

Шифра: 110696 Категории: , ,
Веб страницата dropin.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.