Globe Dover (dead kooks)

4,500.00 ден 3,150.00 ден

Eden Saul is one of Australia’s most iconic shapers, making surfboards with eye catching resin tints and paints. Dead Kooks x Globe is a tight collection designed to highlight Eden’s art and the highly covetable surfboards he creates.

The Dover in Black/Cream/Dead Kooks is a Mid cut slip-on with Shockbed ™ insole, Globe’s Super-V outsole and stretch elastic gore

Clear
Globe Dover (dead kooks)
Шифра: N/A Категорија:
Веб страницата dropin.com.mk користи колачиња со цел подобрување на Вашето корисничко искуство и следење на посетите. Со Вашето присуство на нашата веб страница се подразбира дека се согласувате за користењето на овие колачиња. За повеќе детали во однос на колачињата прочитајте ја Политиката на приватност.